Dünya Kupası

Bunları Biliyormusunuz

Dünya Kupası ile ilgili bir çok ilginç notlar bulabiliriz.
Bunlardan bazıları;
. . .


Futbolda dünyanın en büyük organizasyonu olan Dünya Kupası finalleri tarihinin en başarılı ülkesi Brezilya oldu.

İlk olarak 1930 yılında Uruguay'da gerçekleştirilen Dünya Kupası finallerinin tüm unvanlarını elinde bulunduran Brezilya, bugüne dek 17 kez düzenlenen finallerin tamamına katılan tek takım olarak dikkat çekti.

Dünya şampiyonluğuna 5 kez uzanma başarısı göstererek, bu kupayı en çok kazanan takım olan Brezilya, ayrıca finallerde en çok maç oynayan (87), en çok galip gelen (60) ve en çok gol atan (191) takım ünvanlarını da elinde bulunduruyor.


Genel Klasmanda Brezilya 1, Türkiye 32.

Dünya kupası finallerine bugüne dek 69 değişik ülke katıldı. Oynanan tüm maçlara göre genel klasmanda Brezilya ilk sırayı alırken, Türkiye ise 32. sırada bulunuyor.

Genel klasmanda Brezilya'yı, bu kupayı 3 kez müzesine götürmeyi başaran Almanya ile İtalya izliyor.

Dünya kupası finallerine 2 kez katılan Türkiye ise 10 maçta 5 galibiyet, 1 beraberlik, 4 de yenilgi alarak genel klasmanda 32. sırada yer aldı.

17 Ülke Galibiyet Yaşamadı
Dünya kupası finallerine katılmalarına rağmen galibiyet yüzü göremeyen 17 ülke bulunuyor.
Honduras, İsrail, Mısır, Kuveyt, Avustralya, Bolivya, Irak, Kanada, Hollanda Antilleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Yeni Zelanda, Yunanistan, Haiti, Zaire, El Salvador, Slovenya ve Çin mücadele ettikleri finallerde ülkelerine galibiyet sevinci yaşatamadı.


6 Ülkeden Gol Sesi Yok

Finallerde yer alan 69 ülkeden 6'sı ise bir kez bile gol atmayı başaramadı.
Avustralya, Kanada, Hollanda Antilleri, Yunanistan, Zaire ve Çin gol atamayan ülkeler olarak dikkat çekti.

11 Ülke Puan alamadı
Almanya'da 18.'si düzenlenecek olan dünya kupası finallerinde, puan alamayan 11 ülke milli takımı bulunuyor.
Irak, Kanada, Hollanda Antilleri, Birleşik Arap Emirlikleri, Yeni Zelanda, Yunanistan, Haiti, Zaire, El Salvador, Slovenya ve Çin finallerde oynadıkları tüm maçları kaybettiler ve puan alamadılar.


Dünya Kupası Özel Ana Sayfa

Dünya Kupası Geri Sayım

 

 

 

 
Please disregard the text below, it is intended for the Internet Spiders/Robots Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , futbolcular, antrenorler, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu Mustafa Denizli, Hamdi Serpil Tuzun, Fatih Terim, Senol Gunes, BJK siteleri,Turkish Football, Turkish players, football, trainers, football, coaches, Mustafa Denizli, Hamdi Serpil Tuzun, Fatih Terim, Senol Gunes, BJK, Bjk Istanbul Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbol antrenörleri, futbol antrenörleri, teknik direktörler, teknik adamlar, futbol hocalar1, futbol adamlar1, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbolu ve Fatih Terim, imparator fatih terim, liderler,Gündüz Tekin Onay, fatih terim, lider, ersun yanal, fatih terim, levent bıçakcı, Orduspor ve Eskişehirspor, sporda şiddet, şiddeti kçrüklüyenler, Raşit Çetiner ve Miadı Dolanlar, Ümit Milli Takım, Şampiyonlar Ligi Finali Bilet Aranıyor, Jose Mario Santos Mourinho Felix,Jose Mourinho,portekiz futbolu, üsküdar anadolu, spor kulüpleri, soner hoca, Şike Araştırma Komisyonu ve Dayak Olayı, Dayakçı Hoca Yılmaz Vural, Araştırma Komisyonu, Jose Mourinho, Alex Ferguson,Nihat Kahveci, Gençlerbirliği Kulübü Başkanı ,Ersun Yanal ve Aykut Kocaman Hoca, cafer aydın, İlhan Cavcav, Kulüpler Birliği , İlhan Cavcav ve Teşvik Primi, levent bıçakcı, teşvik primi, tesvik primi, sike, şike, ... ; Şike ve Futbol, fikri sağlar, Federasyon, UEFA 2004 kriterleri,Tolga Seyhan, Atay Aktuğ, Ömer sarı, Nevzat Şakar, Trabzonspor,Dünya Futbolu, Volkan, Tuncay Şanlı, Kemal Aslan, İbrahim Toroman , Selçuk, Hamit Altıntop, Fatih Sonkaya