Fuat Yaman

Dünya Kupası Özel
__________

Türk antrenörleri ve çarpıcı yorumları.
"Dünya kupası futbolun güzellik yarışmasıdır" Bu tanımlama sevgili büyüğümüz Halit Kıvanç'a ait. Maç sunuşlarıyla hepimizi futbolla tanıştıran futbolu sevdiren tatlı dilli ağabeyimiz.

Podyuma çıkacaklarla ilgili bilgiler, tanıtımlar hem yazılı hem görsel medyada yapılıyor. Özel maçlarda, takımların son durumlarıyla ilgili bazı bilgileri direkt olarak bize veriyor. Bu bilgiler ışığında turnuvayı, olasılıkları, beklentileri, favorileri konuşuyor, tartışıyoruz.

Gelin hep birlikte favorileri gözden geçirelim.

Brezilya: Hemen hemen herkesin favorisi Ronaldinho, Kaka, Ronaldo, Adriano Junino gibi yıldızları var, savunmada oynayan (R. Carlos, Alex, Lucio, Cafu) yıldızları da düşünürsek favori olmalarını doğal karşılamak gerekir. Fazla konuşmaya gerek yok.

Almanya: Ev sahibi olmanın ciddi avantajını sonuna kadar kullanacaklar. Yeniden kurula, gençlerin ağırlıkta olduğu bir takım. Savunmada sıkıntıları var. Podolski, Ballack ve Klose gibi ciddi yıldız adaylara sahipler.

İngiltere: Bu takımı Rooney'li ve Rooney'siz olarak hesaplamak gerekir. Dünyanın en iyi futbolcusu adayı olan bu oyuncunun durumu İngiltere'nin kaderini tayin edecek. Gerard, Lampard, Joe Cole, Beckham gibi futbolun iki yanınıda(atak-savunma) üst düzeyde oynayan bir orta alan, Terry, Rio Ferdinand, Ashley Cole, Carriger gibi oyuncularla sağlam bir savunmaya sahipler. Hücumda bir dolu soru işaretleri var. Crouch ve Arsenal'li genç oyuncu Theo Watcott performansları çok önemli. Turnuvaya renk katacak İsveç takımının ileri ikilisinden (İbrahimoviç-Larsson) bir tanesinin İngiltere'de olmasını istiyor insan.

Fransa: Zidane'nın son maçları. Tek başına forvet Henry ile yeni yıldız adaylarıyla ciddi bir favori adayı. Futbolun güzel ve çağdaş yüzü olan bir takım. 2002 dünya kupasının bütün izlerini silebilirler.

İspanya: Kaliteli oyuncularla kötü bir takım yaratmanın örneği bir takım. Takım oluşturmak zorlanıyorlar. Belki teknik adam konusunda yetersizler. Madrid, Katalan, Bask sıkıntısını yaşıyorlar galiba.

Hollanda: Van Der Vaart, Nisterlooy, Cocu,Robben, Van Bommel kulağa hoş gelen isimler. Göze hoş gelen bir anlayışları var. Hazırlık maçlarında iyi görüntü verdiler, sürpriz yapabilirler.

İtalya: Yenilmemeyi düşünen,sağlam bir savunma anlayışı(Nesta, Cannavaro),, iyi bir kaleci
( Buffon), rakibi boğmayı ön planda tutan orta alan ( Gattuso, Pirlo, Zambrotti) büyük beklenti uyandıran yeni hücumcu Luca Toni, tecrübeli ağabeyleri İnzaghi ve Del Piero. En ciddi sürpriz adayı.

Arjantin: Güney Amerika'nın sert tempolu ve iyi bir takımı. Riquelme şefliğinde, Messi, Crespo hücumcularıyla sıkı bir karşı atak takımı. Sonuna kadar gidebilirler dikkat!


Bu takımların dışında, İsveç, Hırvatistan, Ukrayna gibi çok ciddiye alınması gereken, her türlü sonucu alabilecek takımlar var.

Favorim İngiltere

Benim favorime gelince, İNGİLTERE…
Kendi takımlarında lider olan oyunculardan kurulu bu takım hücumda sıkıntı yaşamazsa (Rooney belli değil) diğerleri genç, tecrübeli hem seyir hemde skor olarak her futbolseveri tatmin edecektir.


Türkiye'de yaşanan bir dolu rezaletten sonra (bahis şikesi, hakem yanlışları, başka takımlaın başarasını dileyen kulüp başkanları, dansöz gibi dönen futbolcu transferleri, takla atan teknik adamlar) sadece futbol izleyip futbol konuşacağımız dolu dolu bir ay.

Keyifli Seyirler

Dünya Kupası Özel Ana Sayfa,

, Şenol Güneş ile devam eden büyük bir çıkış içine girdiler.

 

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Please disregard the text below, it is intended for the Internet Spiders/Robots  Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , futbolcular, antrenorler, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu Mustafa Denizli, Hamdi Serpil Tuzun, Fatih Terim, Senol Gunes, BJK siteleri,Turkish Football, Turkish players, football, trainers, football, coaches, Mustafa Denizli, Hamdi Serpil Tuzun, Fatih Terim, Senol Gunes, BJK, Bjk Istanbul Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbol antrenörleri, futbol antrenörleri, teknik direktörler, teknik adamlar, futbol hocaları, futbol adamları, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbol antrenörleri, futbol antrenörleri, teknik direktörler, teknik adamlar, futbol hocaları, futbol adamları, Turk Futbolu, turkiye futbol antrenorleri, turk futbol antrenorleri, turk futbolu , türk futbol antrenörleri, futbol antrenörleri, teknik direktörler, teknik adamlar, futbol hocaları, futbol adamları,