Hürser Tekinoktay'ın Çanakkale Olay Gazetesi'nden
Cahit Göveren'le 24 Aralık 2001 tarihinde yapmış olduğu röportaj 
; Nihat Kahveci ve Okan Koç Türk Futbolunun son yıllardaki en önemli oyuncularıdır.

Çanakkale Dardanelspor'un genç hocası Hürser Tekinoktay ligde ikinci yarının başlamasıyla çıkışa geçeceklerine inanıyor. İlk yarıdaki puan hedeflerine ulaşamamalarını uzun süreli sakatlıklar ile kart cezalarına bağlayan hırslı teknik adam, Çanakkale Dardanelspor'un geleceğinden oldukça emin. Hürser Tekinoktay'la kırmızı-beyazlı takımın dününü, bugününü ve yarınını büyüteç altına aldık.
OLAY okurları için hazırladığımız röportajda soru ve yanıtlar şöyle:OLAY: İlk yarı sonunda (1 maç eksiği ile) hedef puanınıza ulaşabildiniz mi? ulaşamadıysanız buna hangi faktörler engel oldu.
TEKİNOKTAY: Tabii ki hedeflediğimiz puana ulaşamadık. Öncelikle 1 önceki sezon 3 tane Süper Lig'den düşen, 8 tane play off oynayan, 5 tanesi klasman 1.'si, 1 tanesi averaj ile 2. olan ve matematiksel olarak üzerimizdeki 17 takımın bulunarak oluşturulan Türkiye 2. Ligi A Kategorisi adı ile zor ve güçlü bir ligde mücadele etmeye başladık.
Özellikle de hemen sezon başından beri 4 aylık süre içinde 13 tane sakatlık yaşamamız ve kalecimiz Fevzi'nin de Genç Milli takıma sürekli gidiş-gelişleri ile birlikte savunma kurgumuzu oturtmamıza yol açtı, savunmamız ve haliyle takımımız ancak ligin 17. haftasında tam olarak beraber olabildi, onda da bildiğiniz üzere Erciyesspor maçını deplasmanda kazandık, ardından oynadığımız maçta ise Konya'da galibiyeti kaçırdık. Dolayısıyla en büyük etken olan beklenmedik sakatlıklar bizim için büyük bir dezavantaj meydana getirdi.


OLAY: Ara transfer dönemi 31 Ocak'ta sona eriyor. Aksayan mevkiiler için kadronuzu takviye etmeyi düşünüyor musunuz? Teknik kadro olarak bu konuda yönetime öneride bulundunuz mu?
TEKİNOKTAY: Transfer her zaman ve her miktarda yapılabilir ancak içinde bulunulan şartlara göre fayda sağlayacak olması esastır. Sadece yapmış olmak için yapmamak lazımdır.


OLAY: İlk yarı maçlarında sizi en çok üzen ve sevindiren iki olayı anlatır mısınız?
TEKİNOKTAY: İlk yarıda beni en çok üzen olay, haftalarca çalıştıktan sonra genç yıldızımız Senad'ın oynadığı ilk resmi lig maçında ayağının kırılması olmuştur. En çok sevindiren olay ise genç futbolcumuz Okan Koc' a Beşiktaş'ın talip olmasıdır. Türk futbolunun yıldızı Nihat Kahveci' nin yerine bizim oyuncumuzun düşünülmesi gerçekten her bakımdan önemlidir.


OLAY: Haklı olarak maçlarınızı yöneten hakemlerin bazılarından şikayetçi oldunuz. Bu konuda neler söylersiniz?
TEKİNOKTAY: Gerçekten içeride ve özellikle de deplasmanlarda üst klasman hakemleri ile oynamayı çok isterdik.


OLAY: Ligin ikinci yarısından (ertelenen Aydınspor maçı da dahil) beklentiniz nelerdir?
TEKİNOKTAY: Ligin ikinci yarısında kesinlikle şimdi topladığımız puanların çok daha fazlasını güzel futbolla birlikte toplamak.


OLAY: Başkan Niyazi Önen, yönetim kurulu üyeleri, teknik kadro ve futbolcularla uyum içindesiniz. Bunu neye borçlusunuz?
TEKİNOKTAY: Bizler teknik kadro olarak görev yapılabilecek ender kulüplerden birinde görev yapıyoruz. Sayın Niyazi Önen ve yönetim kurulu ile uyum içinde olmamak gerçekten zordur.


OLAY: 6 aya yakın bir süredir Çanakkale'desiniz. Kente alışabildiniz mi? Çanakkale ve Dardanelspor'a bakış açınız nasıl? Takımınızda ilerleyen dönemlerde neleri gerçekleştirmeyi hedefliyorsunuz?
TEKİNOKTAY: 5 aydan beri Çanakkale'de yaşıyorum. Kentin coğrafi hali yaşadığım kentten pek farklı değil, özellikle de çok iyi dostluklarımızın başladığı Çanakkale'de bulunmaktan mutluyum. Tabii ki Çanakkale'deki yazın sıcaklığını şimdiden özledim. Dardanelspor kesinlikle kulüp olarak daha da büyüyecek ve mutlaka Sayın Niyazi Önen Dardanelspor'u birkaç yıl içinde futbol dünyasında uluslar arası düzeyde tanıtacaktır. Tabii ki benim de Dardanelspor'da bu başarıların içinde olmak öncelikli hedefim.
  Nihat Kahveci, Nihat, Niyazi Önen, Çanakkale, Çanakkale Dardanelspor, Canakkale, Dardanelspor, Canakkale Dardanelspor, Okan, Okan Koç, Okan Koc, Besiktas, Nihat , futbolcular, teknik adamlar; Nihat Kahvecinin yerine Okan koç'un
Hürser Tekinoktay ile Röportaj 2 >

 

Biyografi | Kariyer | Arşiv | Albüm | Gizli | Milli Futbolcular
Dünyadan | Teşekkür

 

Türk Futbolu

Yazarlar | Özel Futbol Dosyaları | Futbol Videoları
Uydu Maç Yayınları | Canlı Radyo Yayını ve Konuşamadıklarımız
Dünya Kupası Özel | Çok Özel Röportajlar | Tekinoktay Özel